روش اجرای نمای کرتین وال

اجرای نمای سمنت برد
اجرای نمای سمنت برد
اسفند ۱۸, ۱۳۹۹
دیتیل های کرتین وال
دیتیل های کرتین وال
فروردین ۱۶, ۱۴۰۰
روش اجرای نمای کرتین وال

روش اجرای نمای کرتین وال

روش اجرای نمای کرتین وال : روش اجرای نمای کرتین وال بسیار اهمیت دارد که ضمن اجرای صحیح و اصولی نمای کرتین وال، هزینه های اجرای نمای کرتین وال نیز مدیریت شود. تنوع نماهای کرتین وال بسیار بالاست که هر فردی با هر سلیقه ای می تواند از این نوع نما استفاده کند. مجریان اجرای نما کرتین وال زیادی به فعالیت مشغول هستند. شرکت اجرای نمای آراز زرین ماندگار نیز با هدف کسب رضایت مشتری در خدمت شماست تا  با ارائه بهترین خدمات و کیفیت، هزینه اجرای نما شما را کاهش دهد. در ادامه با تعریف کوتاهی از کرتین وال چیست، به روش اجرای نمای کرتین وال می رسیم.

نمای کرتین وال (Curtain Wall) چیست؟

کرتین وال از دو کلمه ای تشکیل می شود که می توان آن را دیوار پرده ای معنا کرد. از نمای کرتین وال برای جداسازی فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود. نمای کرتین وال علاوه بر جداسازی فضای خارحی از فضای درونی، وزن مرده ای ندارد و از افزودن بار اضافی بر سازه جلوگیری می کند.

مجریان نمای کرتین وال با هدف ورود نور بیشتر به درون ساختمان و داشتن چشم انداز بیشتر، از نمای کرتین وال استقبال می کنند. نمای کرتین وال انواعی دارد که با توجه به تنوع آن، روش اجرای نمای کرتین وال نیز متفاوت است.

انواع نمای کرتین وال

به طور کلی نمای کرتین وال دو متریال سازه اصلی نگهدارنده و مصالح پرکننده را شامل می شود. معمولا از پروفیل های آلومینیومی به عنوان سازی نگهدارنده استفاده شده و  نقش شیشه ها در نمای کرتین وال به عنوان مصالح پر کننده میان فریم های آلومینیومی می باشد.

مصالح دیگری نیز برای پر کردن فضای بین فرمی ها مورد استفاده هستند که می توان از مصالحی چون پلی کربنات، چوب، کامپوزیت، فایبر سمنت برد و موارد دیگر نام برد. نمای کرتین وال را می توان به دو دسته اصلی فیس کپ(Face cap) و فول فریم لس (Full Frameless) تقسیم بندی نمود.

عمده نفاوت اجرای نمای کرتین وال فیس کپ و اجرای نمای کرتین وال فوم فریم لس، لزوم استفاده از درپوش های مخصوص در نوع فیس کپ است  مه در فوم فریم لس از این درپوش های استفاده ای نمی شود. روش اجرای نمای کرتین وال فیس کپ و فوم فریم لس نیز متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم.

روش اجرای نمای کرتین وال

روش اجرای نمای کرتین وال

اجرای نمای کرتین وال با سیستم فیس کپ (Face cap)

در اجرای نمای کرتین وال فس کپ، شیشه را بر روی استراکچر آلومینیومی یعنی لامل  سوار می کنیم و خبری از قاب آلومینیومی دور شیشه وجود ندارد. در واقع پروفیل نگهدارنده ای بر روی پایه لامل پیچ می شود که وظیفه نگهداری از شیشه را دارد.

اجرای نمای کرتین وال با سیستم بدون درپوش فول فریم لس (Full Frameless)

اجرای نمای کرتین وال با سیستم فوم فریم لس، از فریمی تشکیل شده که از پشت شیشه را قاب می گیرد و با لقمه های آلومینیومی متحرک، روی لامل ثابت می شود. نمای فوم فریم لس، از پر مصرف ترین نماهای ساختمان است که علاوه بر زیبایی، نصب و اجرای آسانی دارد.

روش اجرای نمای کرتین وال

گذشته از انواع نمای کرتین وال، روش اجرای نمای کرتین وال به دو روش استیک (Stick) و یونیتایزد (Unitized) انجام می شود.

اجرای نمای کرتین وال با روش استیک (Stick)

روش اجرای نمای کرتین وال استیک به این صورت است که بعد از انجام محاسبات فنی و تحویل پروفیل های آلومینیومی یا لامل به محل انجام پروژه، نصب و اجرای نمای کرتین وال انجام می شود. در واقع در روش اجرای نمای کرتین وال استیک، تنها تولید پروفیل آلومینیومی از قبل ساخته می شود، باقی مراحل در محل انجام پروژه صورت می گیرد. روش اجرای نمای کرتین وال با این روش برای ساختمان های اداری و تجاری با طرح های خاص معمولا هزینه کمتری به همراه دارد.

روش اجرای نمای کرتین وال

روش اجرای نمای کرتین وال

روش اجرای نمای کرتین وال با روش یونیتایزد (Unitized)

روش اجرای نمای کرتین وال به این صورت است که دیتیل های کرتین وال به صورت پیش ساخته در کارخانه تولید می شود و قطعات جداگانه برای نصب به محل پروژه ارسال می شوند و با روش نصب آسان و سریع به صورت کشویی اجرا می شوند.

نصب و  اجرای کرتین وال با روش یونیتایزد از روش قبلی گران تر است اما مزیت هایی همچون امنیت، مقاومت و سرعت بالای نصب برای ساختمان ها و برج های بلند و چندین طبقه را دارد.

مجری اجرای نمای کرتین وال

در ایران شرکت های بسیاری با کیفیت های متفاوتی مجری اجرای نمای کرتین وال هستند. اما بهترین مجری اجرای نمای کرتین وال، شرکتی است که بتواند در کنار زیبایی و اجرای نمای شیک، ایمنی را افزایش داده و هزینه ها را بکاهد. اولویت ما در شرکت مهندسی ایکس، افزایش رضایت مشتری است که با ارائه اجرای نما با کیفیت بالا به آن دست یافته ایم.

خصوصیات استفاده و اجرای نمای کرتین وال

در اجرای نمای کرتین وال می توان ازشیشه های ۲ یا ۳ جداره کمک گرفت

استفاده از درپوش های مخصوص برای نمای کرتین وال امکان پذیر است

نمای کرتین وال در رنگ های مختلفی وجود دارد

اجرای نمای کرتین وال به صورت تمام آلومینیوم قابل انجام است

با توجه به محل پروژه، با نمای کرتین وال می توان هر نوع ابعادی را اجرا کرد

روش اجرای نمای کرتین وال

روش اجرای نمای کرتین وال

لامل کرتین وال

لامل کرتین وال در واقع پروفیل های آلومینیومی است که در اجرای نمای کرتین وال شیشه های نما بر آن قرار می گیرند. برای اجرای نمای کرتین وال از لامل ها در دو بخش عمودی و افقی استفاده می شود. نام لامل های عمودی مولیون و لامل های افقی ترنسم می باشد.

ساختار نمای کرتین وال

نمای کرتین وال از نماهای خشک محسوب می شود و ساختار آلومینیومی نمای کرتین وال به صورتی است که در برابر لرزش ها، زلزله، باد و یا نشست ها، کاملا انعطاف پذیر است که از این رو به آن به خود ایستا نیز معروف است. ساختار نمای کرتین وال در برابر حرارت و برودت، تغییرات آب و هوایی، نفوذ آب و سایر عوامل محیطی مقاوم است.

مزیت های اجرای نمای کرتین وال

ساختار نمای کرتین وال سبک است از این رو باری روی سازه اصلی وارد نمی کند

با اجرای نمای کرتین وال، نور بیشتری به درون ساختمان وارد می شود

اجرای نمای کرتین وال با سرعت بالایی امکان پذیر است

نمای کرتین عایق  رطوبت و اصوات  می باشد

هزینه های اجرای نمای کرتین وال و نگهداری از آن پایین است

به صورت پیش ساخته یا نیمه پیش ساخته قابل استفاده هستند

دتایل اجرای نمای کرتین وال dwg

دتایل کرتین وال درواقع جزئیات کرتین وال نمای ساختمان است. شناخت دتایل نمای کرتین وال به شما کمک می کند تا مصالح اجرای نمای کرتین وال را بشناسید و روش اجرای نمای کرتین وال آشنا شوید.  از مهم ترین دتایل اجرای نمای کرتین، روش های اجرای نمای کرتین وال می باشد که  با دو سیستم استیک یا لامل کرتین وال و یونیتایز  انجام می شود.

روش اجرای نمای کرتین وال

روش اجرای نمای کرتین وال

محاسبات اجرای نمای کرتین وال

محاسبات نمای کرتین وال پس از بررسی محل پروژه انجام می شود. برای محاسبات اجرای نمای کرتین وال باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

تحمل بار توسط سازه

ابعاد پروفیل های مورد استفاده در اجرای نمای کرتین وال

ارتعاشات و لرزش های ساختمان در برابر باد و زلزله

اجزای سیستم و وزن سازه

از مهم ترین پارامترهای قابل ملاحظه در اجرای نمای کرتین وال می توان به میزان انتقال حرارت و برودت در ساختمان اشاره کرد.

بازشو کرتین وال

قیمت  اجرای نمای کرتین وال

قیمت اجرای هرمتر مربع نمای کرتین وال با توجه طراحی، نصب و روش اجرای آن متفاوت است. برای محاسبه قیمت نمای کرتین وال باید همه این موارد را در نظر گرفت. البته هزینه اجرای نمای کرتین وال به نوع متریال کاربردی نیز بستگی دارد. از این رو برای محاسبه قیمت اجرای نمای کرتین وال باید محل پروژه بررسی شود.

 

دیدگاه ها بسته شده است