کرتین وال ( curtain wall )

ورق کامپوزیت enconomy
اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۶
اجرای نمای خشک ( Dry Fecade )
خرداد ۳۱, ۱۳۹۶

کرتین وال از ترکیب پروفیل‌های آلومینیومی به‌عنوان سازه اصلی نگهدارنده و یک مصالح پرکننده مانند شیشه، ورق و یا اسپندریل ساخته می‌شود و اصطلاحا به نوعی نمای شیشه‌ای و سبک با استراکچر تمام آلومینیومی اطلاق می‌گردد. نمای کرتین وال (Curtain wall) در بسیاری از پروژه های مطرح ساختمانی کشور اگر به شکل صحیح و طبق استانداردهای معرفی این نوع نما به لحاظ مسائل هزینه ای و دتایل های اجرایی صورت گیرد می تواند تاثیر زیادی در دستیابی به بهترین نوع نمای شیشه ای کرتین وال در آن پروژه منجر شود.  امروزه نمای کرتین وال در سطح بین المللی جایگاه خاصی پیدا کرده است. یکی از دلایل توجه معماران بزرگ به نمای شیشه ای قابلیت ترکیب پذیری آن با سایر مصالح نمای مدرن بوده. مصالحی از قبیل سرامیک خشک، آلومینیوم کامپوزیت و حتی سنگ های قیمتی. به شکلی که خلق نماهای خیره کننده با این متریال بین معماران به یک رقابت تبدیل شده است.

نحوه اجرای نمای کرتین وال

نمای کرتین وال شیشه‌ای در انواع گوناگونی تولید می‌شود که می‌توان به دو گروه اصلی آن یعنی سیستم یونیتایز و سیستم اشاره کرد. قابل ذکر است در اکثر نقاط دنیا سیستم لامل را به نام سیستم استیک(Stick)  می‌شناسند.

انواع نمای کرتین وال

نمای کرتین وال شیشه‌ای را می‌توان از لحاظ دتایل ظاهری فریم شیشه به دو دسته کلی   فریم لس و فیس کپ طبقه بندی نمود.

نمای کرتین وال فریم لس 

سیستم فریم لس دارای فریمی است که از پشت شیشه را قاب کرده و روی لامل به‌ واسطه لقمه‌های آلومینیومی مخصوص متحرک نگه داشته می‌شود و از خارج ساختمان تنها درزهایی مابین شیشه‌ها دیده خواهدشد و در دو نوع یوچنل (u-channel) و فول فریم لس (Full Frameless) قابل اجراست.

نمای کرتین وال ( curtain wall )

نمای کرتین وال ( curtain wall )

نمای کرتین وال فیس کپ

در سیستم فیس کپ، قاب آلومینیومی دور شیشه وجود ندارد و شیشه مستقیما بر روی سازه آلومینیومی کرتین وال قرار می‌گیرد و یک پروفیل نگهدارنده یا زه‌وار که بر روی پایه پیچ می‌گردد شیشه را نگه داشته و مانع واژگونی آن می‌شود و نما را هم کاملا آب‌بند و هوابند می‌کند. روی این نگهدارنده هم درپوش‌های متنوعی نصب می‌گردد.

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال

ویژگی های نمای شیشه‌ای کرتین وال

 • استحکام بالا
 • سازه آلومینیومی
 • آب‌بندی و هوابندی
 • چشم‌نوازی نما
 • مدرن و به روز بودن
 • مقاوم در برابر تنش‌ها و لرزه‌های آنی ساختمان

اجرای نما با شرکت ساختمانی آراز زرین ماندگار

شرکت ساختمانی آراز زرین ماندگاربا ایجاد ساختاری منسجم، در بکارگیری تکنولوژی روز و در اختیار داشتن کادری مجرب از متخصصین، مهندسین و اکیپ های اجرائی توانمند توانسته است دانش و تجربه ارزشمندی را در صنعت ساختمان بدست آورد.این مجموعه در جهت تسهیل ارائه خدمات به همکاران بخش ساختمان خدمات تکمیلی خود را در بخش های صنعتی از بهترین های هر مورد انتخاب کرده تا بتواند محصول نهایی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه نماید،این شرکت با دارا بودن نمایندگی های انحصاری محصولات خارجی و همکاری با شرکت های ارائه دهنده خدمات مورد تایید خصوصاً در نمای ساختمان با تکیه بر دانش فنی و مهندسی آمادگی خود را جهت همکاری با مجموعه خوب شما اعلام می دارد.

امید است با استفاده از متدهای روز،طرح ها و ایده های نوین بتوانیم گام موثری در راستای آبادانی کشورمان داشته باشیم. این شرکت خدمات خود رادر بخش های ذیل متمرکز کرده است:

 • اجرای نما آلومینیومی کامپوزیت (Aluminum Composite Panels)
 • سرامیک خشک (Dry Ceramic)
 • سنگ خشک (Dry Stone)
 • نماهای شیشه ای (کرتین وال Curtain wall، اسپایدر spider)
 • ترمووود ( Thermo wood)
 • ترمووود فایبرسمنت (Fiber Cement)
 • هندریل (Hand Rail)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.