ورق های کامپوزیت ضد حریق
اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۶
اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت و فروش ورق کامپوزیت enconomy
اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۶

شاید بتوانیم تیتانیوم را یک گونه متریال هوشمند بنامیم! تیتانیوم سخت است، به سختی استیل، به خاطر همین است که این متریال با گستره بالا در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد، حتی در مواردی جایگزین استیل می شود. در موارد بسیاری در صنعت، آلومینوم نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد، چون سختی آلومینیوم پایین است و استقامت مورد نظر را ندارد. تیتانیوم همچنین سبک است. چگالی تیتانیوم ۴٫۵۱ گرم بر هر سانتی متر مکعب است، تقریبا نصف چگالی ۷٫۸۵ گرمی استیل برای هر متر مکعب. به همین دلیل از این ماده در صنایع هواپیمایی و هوافضا استفاده می شود.

تیتانیوم در برابر خوردگی نیز مقاوم است. شاید بنتوانیم بگوییم متریال های تیتانیومی در طول عمر خود با پدیده خوردگی مواجه نمی شوند! به همین خاطر از آن ها برای محافظت از سطوح اجسام و دستگاه ها در برابر خوردگی استفاده می شود. برای مثال لوله های انتقال در صنایع نفت و پتروشیمی از این ماده بهره می برند.

تیتانیوم از یک حافظه طبیعی برخوردار است. وقتی شما محصولی را با استفاده از آلیاژ نیکل تیتانیوم در شرایط مشخصی تولید می کنید، هر گونه که شکل و حالت این آلیاژ را تغییر دهید، با بازگشت به شرایط اولیه دوباره به حالت اصلی خود باز می گردد.

تیتانیوم با محیط زیست سازگار است. تیتانیوم همچنین در برخی شاخه های پزشکی کاربرد دارد و در این زمینه استانداردهایی وجود دارد. استاندارد ASTM-F67 برای تیتانیوم و استانداردASTM-F136 برای آلیاژ های تیتانیوم.

به علت وزن سبک تیتانیوم، استقامت بسیار بالا، زیبایی خیره کننده و فرم پذیری بالای تیتانیوم در مقایسه با دیگر متریال ها، دپارتمان معماری و نمای ساختمان پرمیوم باند تصمیم به تولید ورق کامپوزیت تیتانیوم برای نمای ساختمان گرفته است تا معماران ساختمان و مهندسین از مزایای این متریال بهره مند شوند

تیتانیوم

تیتانیوم

تیتانیوم صنعتی

در واقع، مهمترین کاربرد تیتانیوم در صنعت است. تیتانیوم گرید های مختلفی دارد، گرید های۱و۲و۳و۴٫ این گرید ها، درجه های تجاری تیتانیوم هستند. ما در پرمیوم باند از گرید های تجاری تیتانیوم و آلیاژهای آن استفاده می کنیم و گرید های ۱و۲ بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

در حال حاضر آلیاژهای متنوعی از تیتانیوم موجود است. در حال حاضر آلیاژ Gr5:Ti-6Al-4V که شامل ۹۰ درصد تیتانیوم، ۶ درصد آلومینوم و ۴ درصد وانادیوم است نسبت به دیگر آلیاژها محبوب تر است.

این آلیاژ تیتانیوم بسیار سخت تر از دیگر گرید های تجاری تیتانیوم است. تیتانیوم خالص شکل پذیری بیشتری نسبت به آلیاژ های تیتانیوم است و برای تولید پنل های کامپوزیت تیتانیومی مناسب تر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.