۱۰ نکته در اجرای نمای ساختمان مدرن

اجرای نمای ساختمان به روش کلاسیک
اجرای نمای ساختمان به روش کلاسیک
شهریور ۱۷, ۱۳۹۹
اجرای نمای سنگ تراورتن ساختمان
اجرای نمای سنگ تراورتن ساختمان
شهریور ۱۹, ۱۳۹۹
10 نکته در اجرای نمای ساختمان مدرن

10 نکته در اجرای نمای ساختمان مدرن

۱۰ نکته در اجرای نمای ساختمان مدرن : اجرای نمای ساختمان مدرن با متریال متفاوتی قابل انجام است.و باتوجه به سلیقه کارفرما و نظر کارشناسانه پیمانکار نما پروسه خرید متریال مورد استفاده در اجرای نما مدرن انجام می شود. همانطور که می دانید امروزه اجرای نمای مدرن طرفداراهای زیادی پیدا کرده است و با توجه به رواج یافتن اجرای نمای مدرن لازم دیدیم تا نکات اساس و مهم در اجرای نمای مدرن را برای شما بیان کنیم. در این مقاله به بیان  ۱۰ نکته در اجرای نمای ساختمان مدرن می پردازیم . همراه ما باشید.

اهمیت اجرای نمای ساختمان

اجرای نما بسیار اهمیت دارد چرا که در مواردی دیده شده به دلیل اجرای نامناسب، نما جلوه بصری مورد انتظار را به بینندگان نمی‌دهد. نمای ساختمان شامل تمامی عناصری است که از خارج ساختمان می‌توان دید که در علم مهندسی به این عملیات اجرا، نماسازی می‌گویند. این تعریف در نگاه اول یک تعریف بدیهی است ولی دارای یک نکته جالب توجه می باشد و آن، این است که نما اولین چیزی است که می‌توان یک ساختمان را با آن سنجید. از همین رو می‌توان گفت نمای یک ساختمان مانند ویترین یک فروشگاه است و از همین جهت اجرای مناسب نما ساختمان برای پیمانکار نما بسیار اهمیت دارد. در بسیاری از موارد دیده شده که یک ساختمان به لحاظ فنی اصلا مورد تایید نیست ولی چون نمای زیبایی برای آن طراحی شده بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. به همین دلیل اهمیت نماسازی برای تمامی افرادی که با ساختمان در ارتباطند بسیار زیاد است. حال آنکه اگر اجرای نما بدرستی انجام نشود و دارای نواقصی باشد کل مهندسی ساختمان زیر سوال می رود. به همین دلیل پیمانکار نما برای اجرای نما مدرن به نکاتی توجه کند که عملیات اجرای نما مدرن بدون نقص صورت گیرد .

10 نکته در اجرای نمای ساختمان مدرن

10 نکته در اجرای نمای ساختمان مدرن

اجرای نمای مدرن ساختمان چیست؟

اصول معماری مدرن بر این اصل استوار است که همه چیز در وهله اول باید دارای کاربری باشد. یعنی ما تزیین صرف نداریم. سطوح ساده، روشن و واضح طراحی می شوند. وبیشتر تنوع در نما از طریق تغییر مصالح نمود پیدا می کند. مصالح بکارفته در این نوع نما در اوایل دور مدرن شیشه و فلز بوده است. با گذشت زمان مصالح متنوعی وارد صنعت ساختمان می شود که می توان از این مصالح بعنوان مصالح مدرن نام برد: شیشه، فلز، سنگ پلاک، بتن(بتن معمولی، بتن سبک، بتن شفاف، پنل های جی اف آر سی)، کامپوزیت ها، چوب صنعتی، مواد پایه پلیمری، سرامیک، پارچه ها، الاستومرها. یکی از این مصالح کامپوزیت می باشد که در قسمت زیر بیان کرده ایم.

نحوه اجرای نمای مدرن ساختمان

در اجرای نمای مدرن ساختمان با توجه به متریالی که پیمانکار نما برای اجرای نما انتخاب می کند روش های اجرایی مختلفی وجود دارد. در این قسمت از مقاله به روش های اجرای نمای مدرن ساختمان می پردازیم:

اجرای نمای مدرن ساختمان با کامپوزیت

ورق‌های کامپوزیت از ترکیب دو یا چند ماده است و از سه لایه که شامل دو لایه از جنس آلومینیوم و یک لایه از مواد پلی اتیلن به عنوان که یک ماده معدنی پرکننده است و بین دو لایه آلومینیومی قرار می‌گیرد تشکیل شده است. لایه خارجی حاوی یک پوشش آستر اپوکسی رزین و یک لایه PVDF برای تثبیت رنگ است. به گفته بسیاری از پیمانکاران نما اجرای نمای مدرن ساختمان با کامپوزیت طرفداران بسیاری دارد.

پیمانکار نما برای اجرای نمای کامپوزیت با توجه به نقشه های اجرایی، اقدام به انجام عملیات نصب که شامل زیرسازی، شاسی کشی، شیت بندی و مونتاژ پنل های آلومینیومی است می‌نماییم. نصب ورق‌های کامپوزیت به صورت نیمه جعبه روی نما، برای تهیه این ورق‌ها عملیات برش کاری از شیت خام، شیارزنی، خم‌کاری و مونتاژ توسط دستگاه های CNC یا توسط تکنسین کار صورت می پذیرد.

پس از اینکه عملیات تولید و مونتاژ ورق‌ها به اتمام رسید آن‌ها را با توجه به نوع روش اجرایی توسط پیچ و یا پرچ در محل نصب می کنیم. آب‌بندی هم توسط نوارهای آب‌بندی و یا چسب‌های سیلیکونی مخصوص انجام می پذیرد.

10 نکته در اجرای نمای ساختمان مدرن

10 نکته در اجرای نمای ساختمان مدرن

اجرای نمای مدرن ساختمان با شیشه

اجرای نمای مدرن ساختمان با شیشه یکی از گزینه های سبک مدرن برای انجام نما پیمانکار نما می باشد. سرعت نصب نمای شیشه ای بالا است و یکی از روش های بسیار عالی برای کسانی است که فرصت کمی دارند. نمای شیشه ای به نسبت سایر گزینه ها با مرده کمتری به ساختمان وارد می کند و این ویژگی منحصر به فرد نمای شیشه ای سبب شده است که ارزش آن بیشتر شود. تنوع رنگی به کار رفته برای نمای شیشه ای عموماً در طیف های رنگی مشخص است و نمی توان انتظار داشت که تمام رنگ ها برای آن استفاده شود. در نظر داشته باشید که با وجود اینکه این سبک از نما ذرات هوا را جذب می کند به دلیل آسان بودن تمیزکاری آن نمی توان این موضوع را یک ایراد در نظر گرفت.

اجرای نمای ساختمان کرتین وال یکی از جدیدترین سبک های موجود است و با توجه به قطعه بندی های زیبایی که در این سبک دیده می شود یک گزینه بسیار عالی به شمار می آید. در کرتین وال ها طراحی به صورتی انجام می شود که تمامی استانداردهای لازم به طور دقیق ایجاد شود. شایان ذکر است که این سبک به نوبه خود بسیار زیبا و خاص است.

۱۰ نکته در اجرای نمای ساختمان مدرن که قبل از اجرای نما باید بدانید :

 1. در اجرای نمای ساختمان مدرن برای پیمانکار نما  آنچه بسیار مهم است توسعه علم است یعنی نگاه مهندسی بسیار دقیقی در بخش های مختلف سازه دیده می شود.
 2. پیمانکار نما در اجرای نما ساختمان عموما از مصالح نوینی استفاده می کند که در نهایت شاهد یک سبک جدید و نوین خواهید بود.
 3. برای پیمانکار نما در اجرای نمای مدرن ساختمان جزئیات بسیار مهم هستند و یک دست بودن طراحی در نمای مدرن از اهمیت بالایی برخوردار است.
 4. در اجرای نمای ساختمان مدرن یک نکته ای که برای پیمانکار نما بسیار مهم است شکل گیری بدنه های ساختمان است نیاز به یک برد پژوهشی دقیق دارد.
 5. یکی از نکات مهم دیگر در اجرای نمای مدرن ساختمان کیفیت است. کیفیت هرگز نباید فدای کمیت شود و بسیار مهم است که کیفیت طراحی و اجرای نمای ساختمان بر اساس پارامترهای مهم تعیین شود.
 6. انتخاب متریال های مناسب و هماهنگ یکی دیگر از نکات مهم در اجرای نما مدرن می باشد که پیمانکار نما باید به آن توجه داشته باشد و با انتخاب مصالح غیر مرتبط باعث آشفتگی و بی نظمی در نمای مدرن ساختمان نشود.
 7. اجرای درست نما متناسب با مصالح انتخاب شده یکی از نکات مهم و اساسی در اجرای نمای مدرن می باشد که باث مقاومت و دوام بالای نما می شود. اگر پیمانکار نما از این نکته چشم پوشی کند و متریال انتخاب شده را با روش غیر مرتبط در اجرای نمای مدرن استفاده کند بعد از مدتی مصالح بکار رفته خراب و کنده می شوند و باعث تخریب نمای ساختمان می شود.
 8. در اجرای نمای مدرن پیمانکار نما باید متریالهایی را در این خصوصانتخاب و استفاده کند و و برای انتخاب آن لازم است نکاتی را در نظر بگیرد تا عمر نمای ساختمان افزایش بیابد و مدت زمان بیشتری قابل استفاده باشد .اگر دقت نمایید بسیاری از خریداران کیفیت یک بنا را بر اساس پوسته آن می سنجند و در در صورتی که از مصالح مرغوب استفاده نشود فضای کلی کار بی کیفیت خواهد بود.
 9. قبل از آغاز مرحله ی نماسازی لازم است تمامیه سطح کار تمیز شود به طوری که عاری از هر گونه گرد و غبار ، زنگ زدگی ، دوده و آلودگی باشد چرا که این موارد میتوانند با ملات ها ترکیب شوند و مقاومت آن ها را تحت تاثیر قرار دهند .
 10. فرم  در اجرای نمای مدرن ساختمان بسیار مهم است بارها دیده می شود که  پیمانکار نما صرفا برای ایجاد یک طرح به اصطلاح جدید بخش زیادی از فضای داخل منزل با عنوان یک قوس بزرگ انتخاب می شود.باید توجه داشته باشید که در اجرای نمای مدرن این سری کارها در نگاه اول بسیار جالب هستند اما کیفیت را زیر سوال برده و سبب می شود که در فضای داخلی منزل پرتی ایجاد شود. فرم و عملکرد هرگز نباید فدای هم شود و بهتر است که از تلفیق های مثبت استفاده شود.

43 دیدگاه ها

 1. Krvfip گفت:

  tadalafil generic online – tadalafil 20 tadalafil online canadian pharmacy

 2. Qcdyey گفت:

  tadalafil tablets – buy tadalafil online cheap canadian online pharmacy tadalafil

 3. Rkwhlw گفت:

  propecia shedding – http://finasteridepls.com/ is there a generic version of propecia

 4. Foszsm گفت:

  does finasteride regrow hair – how much does propecia cost at cvs how fast does propecia work

 5. Lvfmhy گفت:

  finasteride dosage for hair loss – http://propechl.com/ what’s the difference between propecia and finasteride

 6. Sezkyj گفت:

  finasteride and alcohol – http://propechl.com/ order generic propecia

 7. Qlqpzw گفت:

  generic tadalafil online – http://xtadalafilp.com/ tadalafil generic

 8. Psjlps گفت:

  tadalafil online pharmacy – tadalafil usp tadalafil 10 mg

 9. Tzyjvb گفت:

  Kvxnxb – http://virviaga.com/ sildenafil citrate dosage

 10. Swjdfp گفت:

  Cajsno – http://virviaga.com/ low cost canadian viagra

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.