اجرای نما با متد اروپایی

اجرای نمای ساختمان به سبک مینیمال
اجرای نمای ساختمان به سبک مینیمال
آبان ۳, ۱۳۹۹
نحوه اجرای نمای ساختمان در شهرهای بزرگ
نحوه اجرای نمای ساختمان در شهرهای بزرگ
آبان ۱۰, ۱۳۹۹

اجرای نما با متد اروپایی : یکی دیگر از روش هایی که مجری نما برای اجرای نما ساختمان به کار می گیرد،اجرای نما با متد اروپایی میباشد. این نوع روش اجرا نما یکی از بهترین و زیباترین اصول ساخت نما ساختمان میباشد که از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است. در اجرای نمای ساختمان با استفاده از متد اروپایی بر خلاف روش های سنتی و قدیمی از روش و همچنین متریال هایی استفاده میشود که در ساختمان های اروپایی استفاده میشود. در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا مطالبی را درباره اجرای نما با متد اروپایی برای شما بیان کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید:

اجرای نما با متد اروپایی

همانطور که می دانید بیشترین زیبایی یک ساختمان در نمای آن میباشد. حتی اگر برای ساخت قسمت های داخلی ساختمان از بهترین طراحی و متریال ها استفاده کرده باشید، نمای شما نیز باید از تمامی اصول و استاندارد هایی که باعث زیبایی آن میشوند برخوردار باشد تا چشم هر رهگذری با زیبایی آن نوازش داده شود. یکی از زیباترین سبک های اجرای نما ساختمان به گفته مجری نما همین استفاده از متد اروپایی می باشد. اجرای نما با متد اروپایی دارای مزایایی می باشد که در ادامه به بیان این مزایا می پردازیم.

اجرای نما با متد اروپایی

اجرای نما با متد اروپایی

مزایای اجرای نما با متد اروپایی

 • زلزله یکی از عواملی میباشد که در بیشتر نماهای موجود در کشور تاثیرگذار است و بعد از آن شاهد خواهیم بود که بخش زیادی از نما سقوط و ریزش کرده است. در اجرای نما با استفاده از متد اروپایی به گونه ای عمل میشود که در برابر زلزله مقاومت خوب و بالایی نشان دهد و به راحتی نما دچار ریزش نشود.
 • به گفته یکی از مجریان نما ،اجرای نما با متد اروپایی خاصیتی را ایجاد میکند که زمان زیادی طول میکشد تا از مد بیفتد.
  نحوه ساخت و اجرای نمای اروپایی به گونه ایست که تا حد ممکن سعی شده است تا از ملات و مصالح استفاده کمتری شود که از این رو نصب آن به سرعت انجام میشود.
 • تنوع رنگ در طراحی نما با استفاده از متد اروپایی به نسبت سایر نماها بالاتر است. همین تنوع رنگ باعث شده تا زیبا و جذاب تر باشد.
 • نوع متریالی که در نمای مدرن به کار میرود بسیار سبک میباشد و از همین رو در حوادثی همچون زلزله شاهد خواهیم بود که به دلیل کم شدن فشار به ساختمان، دیرتر دچار آسیب و خرابی میشود.
 • طراحی نما با استفاده از متد اروپایی این امکان را به وجود می آورد که دید بسیار بهتری از داخل به خارج داشته باشید. این نوع نما مانند ساختمان های سنتی دید را کاهش نمیدهد.
 • افزایش بهای ساختمان

ویژگی های اجرای نما با متد اروپایی

 • ترموود، بتن، آجر، ورقه‌های سنگی، فلزی و… مصالحی هستند که در اجرای نما با متد اروپایی به سبک مدرنیسم به کار برده می شوند.
 • در انتخاب رنگ نمای مدرن باید حتی الامکان از مصالح تک رنگ استفاده شود.
 • در این نوع نما باید از عناصر تزئینی زیاد پرهیز کرد زیرا اصل زیبایی این سبک، سادگی است.
اجرای نما با متد اروپایی

اجرای نما با متد اروپایی

انواع سبک های اجرای نما با متد اروپایی

 • مدرنیسم

سبک مدرنیسم در اروپا از سال ۱۸۸۰ آغاز شد. در نماهای ساختمانی به این سبک از اشکال صاف و بدون شکستگی استفاده می شود. همچنین متریال مصرفی در این سبک، متریال جدیدی مانند: فلز، شیشه و استیل می باشند.
یکی از موارد مهمی که مجری نما در اجرای نما با متد اروپایی به سبک مدرن باید به آن را رعایت کرد، طراحی و اجرای صحیح نما است که در صورت رعایت نکردن، شاهد یک نمای به هم ریخته و نامنظم خواهیم بود.

یکی از ویژگی های مهم نمایی که به سبک مدرنیسم طراحی و اجرا شود، این است که تا مدت ها از مد نمی افتد و با سلایق مختلف افراد مطابق می باشد. از این نوع نما می توان درانواع ساختمان ها مانند:

ساختمان های تجاری

مسکونی

اداری و… استفاده نمود.

 • سبک پست مدرن

معادل فارسی لغت پست مدرن ، فرا مدرن است که منظور دوره‌ ای پس از دوره مدرن است. اجرای نما به سبک پست مدرن در اوایل قرن ۲۱ در ادامه ی سبک مدرن در اروپا به وجود آمد. این سبک توسط Denise scott brown و Robert venturiدر بین مردم معروف شد. معماری پست مدرن ازاسکال هندسی ساده مانند مکعب ، هرم و استوانه تشکیل شده است که بارنگ های متضاد و روشن ترکیب شده‌اند .

 • سبک نئوکلاسیک

در سبک نئوکلاسیک، نمای خارجی ساختمان کاملا کلاسیک اما با تزئینات مدرن و به روز طراحی می شود. در حقیقت می توان گفت سبک نئوکلاسیک در اجرای نمای ساختمان با متد اروپایی، ترکیبی از نمای کلاسیک و نمای مدرن است. سبک نئوکلاسیک بین سال های ۱۷۲۰ تا ۱۸۳۷ در اروپا پدید آمد.

اجرای نما با متد اروپایی

اجرای نما با متد اروپایی

ویژگی های اجرای نما به سبک نئوکلاسیک:

سادگی شکل‌های هندسی به کاربرده شده در نما توسط مجری نما

استفاده مجری نما از ستون و جزئیات شیوه‌های یونانی

برجسته کاری های مسطح تر نسبت به سبک کلاسیک

ظاهر منظم و ساده

 • سبک طراحی رنسانس

قوس های کلاسیک و طاق های چرخیده دورتا دور یکی از ویژگی های برجسته ی طراحی نما با متد اروپایی به سبک رنسانس می باشد. واژه رنسانس به معنی تولد دوباره و نوزائی است، اصل این کلمه ایتالیایی و از واژه rinascita به معنی تجدید حیات مشتق شده است. این سبک در سال های ۱۴۲۵ تا ۱۶۶۰، از ایتالیا آغاز شد و به سرعت کل اروپا را فرا گرفت.

 • سبک کلاسیک

سبک کلاسیک در نماسازی ترکیب دو تمدن یونان و روم باستان می باشد که یکی از مهم ترین روش های اجرای نما با متد اروپایی است. در این سبک، مجری نما با استفاده از ستون‌های بلند و عریض در نمای خارجی ساختمان قدرت و عظمت بنا را به نمایش می گذارد.

ویژگی های مهم اجرای نما ساختمان به سبک کلاسیک

 • استفاده مجری نما از تجملات درطراحی نما با متد اروپایی
 • بکارگیری مجری نما از سرستون های بلند و تراشیده
 • استفاده از سنگ های قیمتی مانند مرمر و تراورتن وچوب کار شده و جلا خورده توسط مجری نما
 • استفاده از درب ورودی بزرگ و با عظمت از ترکیب چوب و شیشه که مجری نما می تواند با انتخاب این گزینه زیبایی بنای خود را به اتمام برساند.
اجرای نما با متد اروپایی

اجرای نما با متد اروپایی

نکته مهم در اجرای نمای ساختمان

طراحی و اجرای نمای ساختمان دانشی به روز و همیشه در حال متحول شدن است. در این حوزه‌ی چالش برانگیز و جذاب با ابهامات و سوالات بسیار زیادی در خصوص نمای ساختمان روبرو می‌شویم که جواب آن بسیار سخت و دشوار است. ولی در بین همه این سوالات جواب دادن به این سوال ها از همه دشوارتر است؛ کدام سبک و مصالح برای من مناسب تر است ؟شما می توانید با بررسی انواع نما ها در ایران، سبک های مختلف ،مصالح رایج و همچنین نمونه قبل و بعد پروژه های انجام شده  و مشورت با یک مجری نما و پیمانکار نما کار بلد به راحتی سبک مناسب ساختمان خود را انتخاب کنید.

75 دیدگاه ها

 1. online گفت:

  Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil. Jesselyn Pacorro Gershom

 2. online گفت:

  I was extremely pleased to find this web site. I need to to thank you for your time for this wonderful read!! I definitely appreciated every part of it and I have you book marked to see new information on your web site. Jacklin Jamil Chapel

 3. dizi گفت:

  We stumbled over here by a different page and thought I should check things out. Marta Artair Erastus

 4. hindi movie گفت:

  Yay google is my king helped me to find this great site! Yolane Myles Tekla

 5. altyazili گفت:

  A lovely post. Thanks for sharing! I am a Creative Life Coach with a poetry blog and here is my poem today in case you have time to look? Dionis Adler Kerekes

 6. altyazili گفت:

  Fabulous, what a blog it is! This website presents useful information to us, keep it up.| Elianore Benjamin Aiden

 7. dublaj گفت:

  Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis. Augustina Bryn Feltie

 8. dizi گفت:

  Greetings! Very useful advice within this post! It is the little changes that make the biggest changes. Many thanks for sharing! Dyan Dewain Helbon

 9. 720p گفت:

  Looks great! We will be trying it out this weekend Lorinda Thornie Dennard

 10. turkce گفت:

  I am so grateful for your blog. Much thanks again. Really Great. Sarine Elton Hindorff

 11. bedava گفت:

  Great article. I am experiencing many of these issues as well.. Micheline Jeremy Meilen

 12. dizi گفت:

  Massa suspendisse lorem turpis ac. Pellentesque volutpat faucibus pellentesque velit in, leo odio molestie, magnis vitae condimentum. Lura Bendick Ferdy

 13. altyazili گفت:

  I love it when folks get together and share thoughts. Great website, keep it up! Vanessa Lutero Domineca

 14. yerli گفت:

  Membangun backlink memang sebaiknya di mulai dari homepage dulu, itu udah jadi rahasia umum SEO sejak dulu. Tabina Darin Lindley

 15. bedava گفت:

  wonderful issues altogether, you simply won a new reader. What would you suggest in regards to your publish that you just made a few days ago? Any certain? Julina Morlee Beverlie

 16. hindi movie گفت:

  Thank you, I have recently been searching for info approximately this subject for ages and yours is the best I have discovered so far. However, what concerning the bottom line? Are you positive concerning the source?| Lissa Davis Shani

 17. dublaj گفت:

  I would like to thank you for the efforts you have put in writing this website. I am hoping the same high-grade blog post from you in the upcoming also. In fact your creative writing skills has encouraged me to get my own site now. Actually the blogging is spreading its wings fast. Your write up is a great example of it. Tommy Weber Elfrieda

 18. yabanci گفت:

  I dugg some of you post as I cogitated they were extremely helpful handy Corina Gearalt Amand

 19. yabanci گفت:

  My spouse and I stumbled over here from a different web page and thought I might as well check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to looking into your web page yet again.| Phylys Giulio Ronalda

 20. turkce گفت:

  Sed reprehenderit quam, non felis, erat cum a, gravida lorem a. Ultricies in pellentesque ipsum arcu ipsum ridiculus velit magna, ut a elit est. Ultricies metus arcu sed massa. Massa suspendisse lorem turpis ac. Janenna Lief Jillene

 21. indirmeden گفت:

  I happen to be writing to make you understand what a terrific experience our princess went through visiting your blog. She discovered lots of issues, most notably how it is like to have a very effective giving heart to have many more effortlessly fully understand certain extremely tough matters. You really did more than my desires. Many thanks for displaying the helpful, healthy, educational and also easy thoughts on the topic to Gloria. Theresa Oliver Leisha

 22. bluray گفت:

  I have recently started a site, the information you provide on this web site has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work. Viva Gael Jeffcott

 23. erotik گفت:

  whoah this blog is great i love reading your posts. Keep up the good work! You recognize, a lot of persons are hunting around for this info, you can aid them greatly. Cleopatra Davin Marin

 24. erotik گفت:

  I was examining some of your articles on this site and I conceive this web site is really informative ! Continue posting . Ruthi Noble Tumer

 25. yabanci گفت:

  Certainly. I join told all above. We can communicate on this theme. Kaile Dimitri Fagan

 26. turkce گفت:

  Really appreciate you sharing this blog. Much obliged. Victoria Delbert Cottrell Ellissa Adriano Most

 27. yabanci گفت:

  I am not sure where you are getting your info, but great topic. Kassi Konrad Yetac

 28. erotik گفت:

  Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; we have developed some nice methods and we are looking to exchange techniques with other folks, be sure to shoot me an email if interested.| Jacenta Edik Rocker

 29. erotik گفت:

  Very good point which I had quickly initiate efficient initiatives without wireless web services. Interactively underwhelm turnkey initiatives before high-payoff relationships. Holisticly restore superior interfaces before flexible technology. Completely scale extensible relationships through empowered web-readiness. Kelli Stavro Harbison

 30. erotik گفت:

  Hi there mates, its wonderful article about educationand fully defined, keep it up all the time. Vivie Caleb Dyan

 31. Znycds گفت:

  tadalafil liquid – tadstrong.com tadalafil generic

 32. Bjocid گفت:

  tadalafil online reviews – tadalafil buy online tadalafil generic

 33. Bjmsms گفت:

  roman finasteride – how long does propecia take to work what is finasteride used for

 34. Fneewy گفت:

  does propecia work on temples – finasteride crackhead propecia

 35. Vbyegy گفت:

  propecia hair growth – http://propechl.com/ propecia testosterone levels

 36. Qhvrsn گفت:

  tadalafil canadian pharmacy – tadalafil 20mg uses tadalafil liquid

 37. Fecydj گفت:

  generic tadalafil 20mg – http://xtadalafilp.com/ generic tadalafil

 38. Wiovre گفت:

  Ygdfbo – Buy online viagra sildenafil prescription cost

 39. Guxtxw گفت:

  Gmemzx – Discount viagra buy viagra washington dc

 40. Kmqlao گفت:

  Hxrlux – site buy viagra arizona

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.