نمای آلومینیوم کامپوزیت

اجرای نما در تبریز
اجرای نما در تبریز
اسفند ۳, ۱۳۹۹
اجرای نمای سرامیک خشک
اجرای نمای سرامیک خشک
اسفند ۱۶, ۱۳۹۹
اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

نمای آلومینیوم کامپوزیت : ایران بر روی کمربند زلزله واقع شده است و بسیاری از ساختمان ها در برابر زلزله مقاوم نیستند.  در شهری مانند تهران با این حجم عظیم ساخت و ساز، اجرای نما با هر متریالی انجام می شود.  اما بهترین راه مقاوم سازی ساختمان ها به کارگیری و #اجرای_نمای آلومینیوم کامپوزیت است. به ترتیب اولویت در ابتدا پل ها، بیمارستان ها و مراکز مهم اداری و دولتی باید از این پوشش ساختمان استفاده کنند. در کالیفرنیا، دولت موظف کرده است که بیمارستان ها و ساختمان ها در برابر زلزله های تا ۹ ریشتر مقاومت کنند. بنابراین استفاده #اجرای_نمای آلومینیوم کامپوزیت در ساختمان ضروری است. ورق کامپوزیت آلومینیوم در بام سازی، طراحی نما،  نمای ساختمان، سقف کاذب، نرده ها، درها و پنجره ها و … استفاده می شود. یکی از مهمترین دلایل کاربردهای ورق آلومینیوم کامپوزیت، فرم پذیری بالا و پردازش آسان است. بخصوص در نمای یک ساختمان مسطح که در معرض سرما و گرما باقی می ماند. علاوه بر این، مهمترین ویژگی ورق کامپوزیت آلومینیوم مقاومت در برابر آتش است. از سویی دیگر اجرای نمای کامپوزیت آلومینیوم در طولانی مدت به دلیل طول عمر طولانی و عدم نیاز به مراتب از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

آلومنیوم کامپوزیت نما چیست؟

پانل های کامپوزیت آلومینیوم پانل های کامپوزیتی متشکل از دو ورق آلومینیوم است که یک هسته پلاستیکی را پوشانده است. می توان از ماده هسته برای افزایش مقاومت در برابر آتش استفاده کرد. پانل های کامپوزیت آلومینیومی کاملا متناسب با خطوط ساختمان سازگار می شوند. از این ترکیب شکل پذیری و پایداری می توان برای ایجاد طیف قابل توجهی از اشکال استفاده کرد.پ انل ها معمولاً به عنوان پانل های نمای بزرگ یا عناصر نمای قهوه ای (بدون لبه برش قابل مشاهده) استفاده می شوند.

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

نحوه اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

برای نحوه اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت از دو روش می توان استفاده کرد. در ادامه هر دو روش اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت را شرح می دهیم.

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت با سیستم فیکس (Fixing)

در این روش ورق های آلومینیوم کامپوزیت با پیچ و پرچ بر روی زیرسازی روی ساختمان فیکس می شوند. البته باید بدانید که بعد از زیرسازی و انجام اندازه گیری های لازم، ورف آلومینیوم کامپوزیت خام به کارگاه منتقل می شود تا براساس طراحی و نقشه های نماسازی به وسیله دستگاه های مخصوص، کار برش، خم و شیار انجام شود.

در قدم بعدی ورق های آلومینیوم کامپوزیت به روش پرچ بر روی زیرسازی نما قرار می گیرند. بعد از این کار درز بین کار را به صورت کامل پر می کنند و عایق کاری انجام می شود.

مزایای اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت با سیستم فیکس

  • سرعت بالای نصب و اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت
  • قیمت اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت مقرون به صرفه
  • امکان طراحی و اجرای نمای هر نوعی از طراحی
  • در صورت نیاز می توان پنل آلومینیوم را از جای آن جدا کرد.

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت با سیستم ریلی (Hanging)

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت با سیستم هنگینگ به این دلیل نامگذاری شده است که ورق ها به پین ناودانی آویزان می شوند و هنگینگ نیز به معنای آویزان شدن است. همینطور به این علت که ناودانی به صورت ریلی حرکت می کند، به این روش ریلی نیز گفته می شود.

در ابتدا برکت های آهنی را بر روی پروفیل آهنی زیر ساز جوش می دهند. سپس نبشی های آلومینیومی با سوراخ هایی شیاری به این براکت ها پیچ می شود. در مرحله بعدی ناودانی آلومینیومی توسط پیچ به نبشی های آلومینیومی وصل می گردد. سپس ناودانی کوچکتر که پین استیل دارد را داخل ناودانی اصلی قرار می دهیم.  در نهایت لبه های ورق آلومینیوم که خم شده در داخل ناودانی کوچک می رود و به آن متصل می شود.

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

مزایای اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت با سیستم ریلی یا هنگینگ

  • اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت با سیستم ریلی از متداول ترین روش نصب نمای کامپوزیت در جهان است.
  • برای اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت به روش هنگینگ نیازی به چسب سیلیکون یا لاستیک برای عابق بندی نیست.
  • اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت با سیستم ریلی در برابر زمین لرزه و تنش های طبیعی و غیرطبیعی مقاوم است.
  • بعد از نصب و اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت با سیستم ریلی امکان بازکردن و ریگلاژ زیرسازی وجود دارد.
  • امکان تعویض هر ورق آلومینیوم کامپوزیت به صورت جدا ممکن است.

اما باید بدانید که در طراحی های ساده و مدرن می توانیم از روش هنگینگ برای نصب و اجرا نمای آلومینیوم کامپوزیت ساتفاده نماییم. در غیر این صورت روش نصب فیکس بهترین روش برای اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت می باشد.

هزینه اجرا نمای آلومینیوم کامپوزیت

قیمت ورق آلومینوم کامپوزیت نما با توجه به نوع طرح، پیچیدگی و سادگی، جنس کامپوزیت، اجرت پیمانکار نما متفاوت است. از این رو هزینه اجرا نمای آلومینیوم کامپوزیت را می توان وابسته به هزینه ورق آلومینیوم کامپوزیت، هزینه زیرسازی نمای آلومینیوم کامپوزیت، هزینه دستمزد نصب کامپوزیت و باقی هزینه هایی که در طول کار به وجود می آید، دانست.

قیمت ورق کامپوزیت آلومینیوم نما

همانطور که می دانید ورق آلومینیوم در ابعاد و جنس های مختلف موجود است. با توجه به طرح و سبکی که می خواهید اجرا کنید، انواع طرح و رنگ برای ورق آلومینیوم کامپوزیت وجود دارد. در نهایت برای اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم کامپوزیت بهتر است با کارشناسان یا پیمانکاران نما سازی مشورت کنید تا شرایط محیطی برای اجرای نمای کامپوزیت را نیز در نظر بگیرند.

فروش آلومینیوم کامپوزیت

همانطور که می دانید، هزینه طراحی نمای ساختمان بهترین سرمایه در ساخت ساختمان است. زیرا طراحی یک نمای جذاب و زیبا می تواند ارزش هر ساختمان را به طرز چشمگیری افزایش دهد. از آنجا که طراحی و اجرای نمای ساختمان های مدرن اروپایی بسیار گران است و بسیاری از آنها با شرایط آب و هوایی و مصالح پرکاربرد در ایران سازگار نیستند.

بهتر است برای مدل سازی نما عکس ها و طراحی های نمای ساختمان های ایرانی را دنبال کنید. در طراحی نمای ایرانی تفاوت در هزینه و موقعیت جغرافیایی وجود دارد. فروش آلومینیوم کامپوزیت در سایت های معتبر اینترنتی به سادگی انجام می گیرد. برای خرید آلومینیوم کامپوزیت می توانید با مشورت با کارشناسان در حوزه اجرای نما، برای خرید ورق های کامپوزیت اقدام کنید.

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

کاربرد اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت کامپوزیت

روکش کاری با استفاده از آلومینیوم کامپوزیت

به دلیل دوام و انعطاف پذیری بالا، آلومنیوم کامپوزیت می تواند برای روکش کاری در داخل و همچنین معماری خارجی مورد استفاده قرار گیرد. آلومنیوم کامپوزیت می تواند سایش سخت را تحمل کند و بنابراین ساخت و ساز مدرن با پانل کامپوزیت آلومینیوم پوشانده شده است. این کار باعث افزایش طول عمر سازه و نما می شود. همچنین از آنجا که آلومینیوم یک فلز سبک وزن است، اداره و نصب آن آسان است و در نتیجه سازگاری را افزایش می دهد.

پارتیشن ها با استفاده از آلومینیوم کامپوزیت

این روزها بیشتر سازه های اداری قصد دارند از فضای کف موجود برای سطوح مطلوب استفاده کنند. برای رسیدن به این هدف، آنها پارتیشن های داخلی را تشکیل می دهند که فضاهای تقسیم شده را تشکیل می دهند. موادی که به طور فزاینده ای برای ساخت این پارتیشن ها استفاده می شود، پانل های آلومنیوم کامپوزیت هستند. باز هم به دلیل سهولت کار و نگهداری، آلومنیوم کامپوزیت یکی از مواد عالی برای ساخت پارتیشن است.

سقف های کاذب با استفاده از آلومینیوم کامپوزیت

سقف های کاذب نه تنها زیبایی طراحی داخلی را افزایش می دهند بلکه به کنترل دما نیز کمک می کنند. از این رو، پانل های آلومنیوم کامپوزیت برای این کاربرد ایده آل هستند زیرا از هسته پلی اتیلن تشکیل شده اند که به عنوان یک ماده ضد حرارت برای تنظیم گرما عمل می کنند.

علامت گذاری با استفاده از آلومینیوم کامپوزیت

از آلومنیوم کامپوزیت می توان برای ایجاد علامت های متنوع در فضای باز استفاده کرد. از آنجا که  تابلوها برای نمایش در خارج از محیط ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، جایی که باید در برابر تغییرات دما و تأثیر آب و هوای سخت مقاومت کند آلومنیوم کامپوزیت ماده ایده آل برای تهیه این علامت ها هستند.

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

مزایای استفاده از اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت

۱٫ اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت یک ماده با دوام عالی برای راه حل های خلاقانه است

به لطف مواد کامپوزیت آلومینیوم  ایجاد اشکال آسان تر است که ایجاد آن با سایر مواد نما آسان نیست. پانل های آلومینیوم به شما کمک می کنند تا ظاهری کاملا کاربردی و زیبا از نظر زیبایی ایجاد کنید. هر ماده ساختمانی باید با دوام باشد و در ترکیب با روی، منیزیم و آلومینیوم مس بسیار با دوام می شود. پانل های آلومینیوم را می توان برش داد، تا کرد، سوراخ کرد، خم کرد، پیش ساخته بدون از بین رفتن یکپارچگی ساختار. به لطف انعطاف پذیری، از پانل های آلومینیوم در مواردی که دیگر مواد نمی توانند استفاده کنند. پانل های کامپوزیت آلومینیوم بسیار با دوام هستند و می توانند تا ۳۰ سال دوام داشته باشند.

۲٫ ااجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت در مقایسه با سایر مواد کامپوزیت بسیار سبک هستند

آلومینیوم ماده ای است که به عنوان یک ماده سبک طبقه بندی می شود که آن را برای سیستم های روکش مناسب می کند. در مقایسه با فولاد، آلومینیوم ۶۶٪ سبک تر است که آن را به یک گزینه مناسب و مناسب تبدیل می کند.

۳٫ اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیتکامپوزیت هزینه نگهداری بسیار کمی دارند

در مقایسه با نگهداری از چوب، فولاد یا دیوارهای جامد ساخته شده از بتن، هزینه و تلاش برای نگهداری سیستم های روکش آلومینیوم تقریباً وجود ندارد. برای از بین بردن خاک باید از آبکشی با فشار متوسط ​​استفاده کنید. اگر این کار خاک را از بین نبرد، می توان از محلول های دیگری برای تمیز کردن استفاده کرد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید خودتان یک فرآیند تمیزکاری انجام دهید، به شما توصیه می کنیم با پیمانکار نمای خود تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید.

۴٫ اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت بسیار مقرون به صرفه است

پانل های کامپوزیت آلومینیوم برای ساخت نماهای ساختمان بسیار مقرون به صرفه هستند. از آنجا که صفحات بسیار سبک هستند، نیازی به نقاط ثابت زیادی نیست که هزینه کار و هزینه مواد را کاهش می دهد. علاوه بر نصب آسان، هزینه تعمیر و نگهداری بسیار کم است.

۵٫ آلومینیوم کامپوزیت به عنوان یک ماده غیر قابل احتراق برای ساخت و ساز شناخته می شود

آلومینیوم به عنوان ماده ای غیر قابل احتراق برای ساخت طبقه بندی می شود. در معرض دمای آلومینیوم ۶۰۰ درجه سانتیگراد ذوب می شود اما قابل اشتعال نیست. برخی از نماها دارای هسته های پلاستیکی حرارتی قابل احتراق هستند که تمایل به آتش سوزی دارند اما تقریبا در همه کشورها ممنوع است.

نمای آلومینیوم کامپوزیت ساختمان مسکونی

اگرچه اخیراً فن آوری های پیشرفته در آندونیزاسیون، پانل ها را قادر به تولید طیف گسترده ای از رنگ در نمای کامپوزیت کرده است. در جهان، نمای ساختمان ها با استفاده از همان محصول با رنگهای مختلف ایجاد می شوند اما در ایران تنها رنگ نقره ای است که مورد استفاده قرار می گیرد و حتی بسیاری از مدیران پروژه های ساختمانی نمی دانند که طیف رنگی این محصولات بسیار گسترده و حتی قابل تنظیم است.

استفاده از این ورق های آلومینیوم کامپوزیت در #اجرای_نمای ساختمان ناگهان با دو مفهوم در ایران همراه بود. اولین معنی اینجا نمای ساختمان بود که با پانل های آلومینیوم پوشانده شده است. بناهای مهم و مدرن هر شهر در نظر گرفته شده و مفهوم بعدی به شکوه و عظمت بنا برمی گردد که نقش اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت بسیار مهم بود.

در کمتر از یک یا دو سال، ورش های آلومینیوم کامپوزیت به قدری در میان مواد پیش ساخته محبوب شده اند که امروزه به یکی از اصلی ترین مواد مورد استفاده در اجرای نمای ساختمان ها در  کشور تبدیل شده اند. استفاده از این محصول در ساختمان ها و ارگانهای دولتی در این روند بی تأثیر نبود.

 

دیدگاه ها بسته شده است